Turqia heq nga qarkullimi makinat mbi 20 vjeçare

0
98

Ministri turk i transportit, Ali Jellderem, deklaroi se është vendosur që të gjitha makinat që kanë mbi njëzet vjet në qarkullim, do të ndalohen të qarkullojnë në rrugët e vendit. Sipas tij, kjo bëhet për lehtësimin e trafikut.

Ai shtoi se makinave mbi 20 vjeçare, do u vihet një çmim dhe do të shiten për skrap. Për ti nxitur qytetarët që ti heqin makinat e tyre të vjetra, do u falen të gjitha gjobat dhe taksat pronarëve që i heqin makinat me dëshirën e tyre nga qarkullimi. /A.online/kohaislame

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here